|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

برگزاری کارگاه آموزشی "رفتار سازمانی"

 • برگزاری کارگاه آموزشی "رفتار سازمانی"
 • تاریخ انتشار: 1398/05/09
 • پرینت صفحه:
 • اولین جلسه کارگاه آموزش "رفتار سازمانی" با تدریس ...
 •  

  در روزگار کنونی یکی ازموثر ترین و مهمترین منابع سازمان نیروی انسانی می باشد که اگر تربیت شده و توانا باشد می تواند سازمان را پویا ومنابع متنوع و فراوانی را برای سازمان خود فرهم نماید.با نگرش به این فرضیه که افراد اطاعات و مهارتهایی که در دوره تحصیلات رسمی خود آموخته اند لزوماً نمی توانند تا پایان دوره خدمت کارآمد و اثربخش باشند بنابراین راهکار اصلی برای کارآمدی و اثربخشی، «آموزش منابع انسانی» است.آموزش همواره به عنوان وسیله ای مطمئن در جهت بهبود کیفیت عملکرد و حل مشکلات مدیریت مدنظر قرار می گیرد و فقدان آن نیز یکی از مسائل اساسی و حاد هر سازمان را تشکیل می دهدو باعث رکود سازمان می شود . آموزش یک وظیفه اساسی در سازمان ها و یک فرآیند مداوم و همیشگی است و موقت و تمام نشدنی نمی باشد. کارکنان در هرسطحی از سطح سازمان اعم از مشاغل ساده یا مشاغل پیچیده ( معاون ، مدیر، کارشناس و یا غیره ) محتاج آموزش و یادگیری و کسب دانش و مهارتهای جدید هستند و باید همواره برای بهتر انجام دادن کار خود از هرنوع که باشد روش ها و اطلاعات جدیدی کسب نمایند. و مضافاً اینکه هر وقت شغل کارکنان تغییر پیدا کند، لازم است اطلاعات و مهارتهای جدیدی برای ابقای موفقیت آمیز وظایف شغل مربوطه را فرابگیرد

  برنامه‌های آموزش کارکنان در یک سازمان می‌تواند نیاز به نیروی انسانی متخصص در آینده را نیز رفع کند و تضمینی برای حل مشکلات کارکنان باشد. بنابراین چنانچه کارکنان یک سازمان خوب آموزش ببینند بهتر می‌توانند در ارتقاء سطح کارایی سازمان سهیم باشند لذا به گزارش روابط عمومی سازمان با تدبیر دکتر محمود رضا شیرازی مدیر عامل محترم سازمان در راستای توانمند سازی مدیران و کارمندان سازمان همیاری شهرداری های استان البرز ، اولین جلسه کارگاه آموزش "رفتار سازمانی" با تدریس جناب آقای دکتر حلوایی روز سه شنبه مورخ 8/5/98 در محل سالن جلسات سازمان برگزار گردید که طی آن کلیه پرسنل سازمان حضور یافتند . طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر گردیده که آموزش های مرتبط با اهداف و استراتژی های سازمان به تناوب برگزار گردد.

  همچنین سازمان همیاری شهرداری های استان میتواند با بهره گیری از پتانسیل و توانمندی مدرسین مجرب و با دانشی چون دکتر حلوایی که سابقه طولانی در برگزاری دوره های آموزشی و امور اجرایی و مشاوره در شهرداری های مختلف و سازمان و شرکت های متعدد بخش خصوصی و دولتی دارند به عنوان متولی آموزش کارکنان شهرداری ها و ادارات دولتی استان اقدام نموده و از رهگذر افزایش سطح دانش و مهارت کارکنان و پرسنل شهرداری ها و دوایر دولتی زمینه ارائه خدمت بهتر و کارامدتر به شهروندان البرزی را فراهم آورد.