|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

بخش صنعت و معدن موتور محركه‌ اقتصاد كشور است

 • بخش صنعت و معدن موتور محركه‌ اقتصاد كشور است
 • تاریخ انتشار: 1396/04/10
 • پرینت صفحه:
 • بخش صنعت و معدن در افزايش توليد ناخالص ملي و درآمد سرانه نقش بسزائي دارد و موتور محركه اقتصاد كشور است.
 • بخش صنعت و معدن در افزايش توليد ناخالص ملي 
  و درآمد سرانه نقش بسزائي دارد و موتور محركه اقتصاد كشور است.
  به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز ؛
  مصطفي باقرنژاد مشاور استاندار و مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز روز ملي صنعت و معدن را به تمام فعالان و تلاشگران عرصه صنعت و معدن تبريك گفت و اظهار كرد:دهم تيرماه، بر پايه‌ مصوبه‌ شوراي عالي انقلاب فرهنگي، روز صنعت و معدن ناميده شده‌ است و اختصاص اين روز، فرصت مناسبي است تا به مهم‌ترين موتور محركه‌ اقتصاد يعني بخش صنعت و معدن، نگاهي انديشمندانه شود.
  وي تصريح كرد:بخش صنعت و معدن در مقام عامل مولد اشتغال پايدار در افزايش توليد ناخالص ملي و درآمد سرانه، نقش بسزائي دارد.
  اين مسئول افزود:ايران، با در اختيار داشتن منابع و ذخاير سوختي و هم‌چنين ديگر مواد معدني مورد نياز صنايع مختلف، از كشورهاي غني دنيا به شمار مي‌آيد.
  باقرنژاد با بيان اينكه استخراج معادن و معدن‌كاري و توسعه‌ صنعت در زمينه‌ هاي گوناگون صنعتي، از ديرباز در كشور ما متداول بوده است، گفت: آثار بسياري از حفاري‌ هاي عظيم كه در بيش‌ تر معادن ايران و بخصوص معادن سرب و مس ديده مي‌شود نمونه‌هاي باقيمانده از ظروف و وسايل فلزي نيز، نشانگر فعاليت‌هاي گسترده‌ معدني و صنعتي مي‌باشد.
  وي بيان كرد:بديهي است كه اين‌گونه ثروت‌هاي خدادادي و سرمايه‌هاي ارزشمند، بايد به نحوي مورد استفاده قرار گيرند كه ضمن حفظ حقوق نسل‌هاي آينده، با به كارگيري روش‌هاي اصولي و صحيح، حداكثر منافع از برداشت آن‌ها حاصل گردد.
   مشاور استاندار البرز يادآور شد:امروزه تقریبا در كلیه زمینه های صنعتی، كشاورزی، ساختمانی، داروئی، دفاعی، الكترونیكی، بهداشتی و … مواد معدنی و كانیهای اقتصادی بعنوان مواد اولیه و یا مواد خام و همچنین توسعه صنایع نقش بسیار مهمی را ایفا مینمایند و در مجموع یكی از اركان اصلی در اقتصاد كشور محسوب می شوند.
  باقرنژاد ضمن قدر دانی از تلاش جهادگران عرصه صنعت و معدن، این روز را به این قشر زحمت کش تبریک گفت.