|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

گام نخست سازمان همياري در راه اندازي خط توليد اتوبوس و كاميون

 • گام نخست سازمان همياري در راه اندازي خط توليد اتوبوس و كاميون
 • تاریخ انتشار: 1396/03/24
 • پرینت صفحه:
 • مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي از راه اندازي خط توليد اتوبوس و كاميون توسط اين سازمان در استان البرز خبر داد.
 • به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز ؛
  مصطفي باقرنژاد مشاور استاندار و مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز از اصلي ترين اركان موفقيت سازمان همياري را شناسايي و جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي عنوان كرد و گفت:اين سازمان در طول سه سال اخير شاهد حضور پررنگ سرمايه گذاران فعال در عرصه هاي مختلف عمراني و تجارني بازرگاني است.
  اين مسئول با اشاره به اينكه جذب سرمايه‌ گذاري خارجي و ايجاد زمينه براي بهبود سرمايه گذاري داخلي به شرايط خاصي نياز است،اظهار كرد:در سال‌ هاي اخير بهبود شرايط اقتصادي و ثبات سياسي و در نهايت كاهش درجه ريسك،امكان حضور سرمايه‌گذاران خارجي و جذب سرمايه‌ هاي آنان را سهل‌ تر ساخته است كه در اين راستا اين سازمان مذاكرات حضوري با چندين شركت سرمايه گذار خارجي در خصوص پسماند و نوسازي ناوگان اتوبوس درون شهري كرج انجام داده است.
  وي تصريح كرد:در اين راستا با رايزني با چند شركت خودروسازي داخلي و خارجي در نهايت با حضور استاندار محترم و معاونت هماهنگي امور عمراني مذاكرات و بازديدي از كارخانه خودرو سازي در كشور جمهوري چك انجام شد.
  باقرنژاد با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص اقتصاد مقاوتي و ايجاد اشتغال خاطرنشان كرد:پس از بازديد از شركت خودروسازي و انجام توافقات مقرر شد خط توليد و مونتاژي از اين كارخانه در استان البرز تاسيس شود.
  مشاور استاندار البرز گفت:در اين راستا ٦ دستگاه اتوبوس و كاميون به عنوان نمونه خريداري و به زودي وارد ايران مي شود تا از لحاظ رعايت استانداردهاي محيط زيستي و ايمني مورد آزمايش قرار گيرد.
  وي يادآورشد:يكي از مباحث مهم اين سازمان در تفاهم نامه همكاري با كارخانه مذكور بهبود کیفیت و راه حل های مقرون به صرفه تر خط توليد مشترك ساخت كاميون و اتوبوس اين كارخانه در استان البرز و ايجاد اشتغال است.
  باقرنژاد تاكيد كرد:این همکاری ها فقط به ساخت اتوبوس درون شهري خلاصه نمی شود و بر اساس آن، تامین کنندگان و قطعه سازان دو شرکت نیز همکاری هایی را براي توليد كاميون آغاز خواهند کرد.
  مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز خاطرنشان كرد:بر اساس برنامه طراحی شده برای این همکاری، قرار است ظرف مدت دو سال  خط توليد كارخانه ساخت اتوبوس و كاميون راه اندازي و نخستین محصول مشترک در این مجموعه  به بازار عرضه شود.
  وي اذعان داشت:محصولاتی که با مشارکت و سرمايه گذاري شرکت فوق در البرز تولید خواهد شد با نیازهای بازار ایران و منطقه منطبق خواهد بود؛ این محصولات علاوه بر تامین نیازهای داخلی ایران، می تواند اهداف صادراتی این مشارکت را نیز محقق کند.
  وي بيان كرد: این سایت نه تنها پاسخگوی نیازهای ناوگان درون شهري كرج  بلكه تامین نیاز استان هاي ديگر نيز خواهد بود.