|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

مهمترين اصل در فرايندهاي مالي اعمال نظم و انضباط دقيق و كارآمد است

 • مهمترين اصل در فرايندهاي مالي اعمال نظم و انضباط دقيق و كارآمد است
 • تاریخ انتشار: 1396/03/17
 • پرینت صفحه:
 • مهمترين اصل در انجام هر چه بهتر فرايندهاي مالي و پيشبرد امور در اين حوزه، اعمال نظم و انضباط دقيق و كارآمد و حاكم كردن ساختار منسجم، شفاف و قانونمند است.
 • مهمترين اصل در فرايندهاي مالي اعمال نظم و انضباط دقيق و كارآمد است
  مهمترين اصل در انجام هر چه بهتر فرايندهاي مالي و پيشبرد امور در اين حوزه، اعمال نظم و انضباط دقيق و كارآمد و حاكم كردن ساختار منسجم، شفاف و قانونمند است.
  سعيد صادقيان مدير مالي و قرارداد هاي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز با بيان اين خبر اظهار كرد:بي شك حمايت سازمان همياري در بهبود عملکرد شهرداری ها در تحول آفريني پيشرو و تاثیر بسزایی داشته است.
  وي گفت :وحدت رويه، شفافيت در انجام امور، ثبت دقيق تمامي اسناد و عمليات هاي مالي و ساختمندي كامل و مناسب حوزه مالي از اهم امور مباحث اين حوزه در سازمان همياري  است .
  اين مسئول بيان كرد:سازمان همياري شهرداريهاي استان البرز در اواخر سال 91 در جهت تامین خودكفايي شهرداريهاي عضو در اين استان تاسيس و با تامين سرمايه اي در حدود 2.500.000.000 ريال از سوي 15 شهرداري شروع به كار كرد.
  وي تصريح كرد:در سال هاي 92 و 93 با توجه به هزينه هاي تاسيس و كمبود سرمايه لازم به سود دهي مناسبي نرسيد لذا از سال 94 با شروع بكار مديريت جديد حجم معاملات و فعاليت ها روند رشد چشمگیری پيدا كرد.
  صادقيان با اشاره به وضعيت مطلوب اين سازمان در سال 95 گفت: در طول  سال ٩٥سودي بالغ بر 15.000.000.000 ريال يعني 6 برابر سرمايه واریزی  شهرداری هاي عضو حاصل گرديد .
  وي بيان كرد:از اهم فعاليت هاي انجام شده در دو سال اخير واحد مالي و قراردادها مي توان به اصلاح سيستم هاي حسابداري ، بودجه و استقرار سيستم مكانيزه حسابداري ، خزانه ، حقوق و دستمزد ، انبار  اشاره كرد.
  مدير مالي و قراردادهاي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز از عقد قرارداد هاي مختلف در حوزه هاي عمراني ، خدماتي ،  بازرگاني خبر داد و يادآور شد: درسال 94 بالغ  بر 800.000.000.000ريال
  عقد قرارداد در حوزه هاي مختلف خدماتي ، عمراني و بازرگاني انجام شده است.
  وي خاطرنشان كرد:در سال ٩٥ بالغ بر  700.000.000.000 ريال قراردادهاي مختلف در حوزه هاي عمراني ، خدماتي ، بازرگاني  توسط اين سازمان منعقد شد.
  صادقيان ،گزارشگري مناسب فعاليت هاي مالي به هيئت مديره و شورا و تاييد صورت هاي مالي توسط حسابرسان منتخب شوراي اسلامي استان و شوراي سازمان، تهيه و ارائه اظهارنامه هاي ساليانه اظهارنامه هاي فصلي و صورت معاملات فصلي به صورت منظم و در زمانهای تعیین شده را نتیجه تلاشهای مستمر همکاران این مجموعه دانست.
  وي ادامه داد:ماحصل فعالیت‌های انجام شده در دوسال گذشته از نظر کسب درآمد و تحصیل دارایی های ثابت ،خريد و تجهيز ساختمان سازمان همياري در 5 واحد آپارتمان جهت استقرار سازمان  به ارزش تقريبي 35.000.000.000 ریال  و همچنین  3 دستگاه خودرو به ارزش 3.200.000.000 ریال مي باشد.
  صادقيان بيان كرد:سرمايه تحصيل شده در سالهاي اخير عليرغم افزايش دهها برابري سهام  شهرداريهاي عضو ، اغلب در جهت استقرار سازمان و تامين نيازهاي ستادي آن بوده و از سال جاري در صدد خدمات رساني مطلوبتر به شهرداريها و افزايش توان مالي و عملياتي سازمان در اجراي پروژه ها مي باشيم .
  وي تصريح كرد: با اتخاذ رویکرد تعاملی با شهرداری های استان و دیگر نهادهای دولتی استان این فرصت پیش روی سازمان قراردارد که هر چه بیش از پیش منشا خدمت و پیشرفت و بهبود شرایط شهروندی در سطح استان البرز باشد.