|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان البرز طی بیانیه ای فرا رسیدن ماه پر خبر و برکت شعبان را تبریک گفته است

 • پیام تبریک روابط عمومی سازمان به مناسبت فرا رسیدن ایام مبارک شعبانیه
 • تاریخ انتشار: 1396/02/10
 • پرینت صفحه:
 • روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان البرز طی بیانیه ای فرا رسیدن ماه پر خبر و برکت شعبان را تبریک گفته است
 • روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان البرز طی بیانیه ای فرا رسیدن ماه پر خبر و برکت شعبان را تبریک گفته است. در متن این اطلاعیه آمده است:

  "بی شک و به رای العین و با اطمینان کامل می توانیم بگوییم که عالم ملک و عالم ناسوت یعنی همین دنیایی که در آن سر میکنیم عالمی است ذو باطن و دارای مراتب و به قول علما عالمی است مشکک، به تعبیر ساده تر این عالم جایی است که همه چیز و همه کس در آن لایه به لایه و توبه تو است و هر لایه بی شمار لایه دیگر در زیر دارد.
  فی المثل دانشجویی که سال آخر کارشناسی را از سر میگذراند تمام ادوار دبستان و دبیرستان و دانشگاه را پشت سر گذرانده و چه بسیار دوره هایی دیگری که در پیش روی دارد.

   به هر روی اگر به روزها و ماه های سال هم نگاهی بیندازیم می بینیم که از این قاعده مستثنی نیست و توگویی بطنˏ بطن و لب لباب ماه های سال ماه رمضان و قلب همه ایام و لیالی، شب قدر است و کیست که نداند برای رسیدن به سر منزل شاهان و بزرگان و عزیزان می باید مقدمات و ادواری را از سر گذرانید و در بین همه حاجبان و میانجیان وصول به ماه متبرک و پر خیر و برکت رمضان، ماه رجب و شعبان از قدر و منزلتی دیگر برخوردارند و اهل معرفت و ارباب ذوق چنان خود را در جوی از عسل شیرین تر رجب و رود خروشان مغفرت الهی در ماه شعبان غرقه
  می نمایند تا با شادی و بهجتی درون زا و فزاینده از ساحل رمضان سر بر آورند و آنگاه در دریای مواج و جوشان رمضان غور کرده و بدین طریق به سر منزل عنقا که به راحتی شکار هر صیاد ساده گیر ساده پسند نمی شود وارد شده و پس از گذر از مراتب بهشت به روضه رضوان الهی که همان قرب الی ا... است نایل شوند.

  پس ما نیز حلول ماه شعبان، این باب ورود شهر ا... اکبر- ماه رمضان- را به پویندگان طریق عشق و جویندگان سبیل هدایت تبریک و تهنیت گفته و زادروز معصومان و بزرگواران مولود این ماه را شاد باش عرض می نماییم و تو گویی که وجود و تولد هر یک از این دردانگان حضرت حق در این ماه نماد و نشانه ای است تا با یادکرد ایشان راه وصول به مراتب اعلای هستی گشوده تر و راه تابان تر می شود.

  و اینک شعبان از راه رسیده با تمام محاسن و تبرکاتش به همراه سلسله ای از محبوبان خدا که گویی خداوند در چینش زادروز ولادتشان هم دستکاری صنعت و هنر کرده و زیبا نگارانش را به عرصه هستی وام داده.

  سومین روز از این ماه متبرک است به نام امام حسین (ع) آن سرمنشا هر خیر و آن دلیر طریق عشق، که هر چه داشت در راه یگانه معشوقه اش فدا نمود و رسید بدانجا که رسید و شد سید الشهدا و آقای خوبان و ایثار گران راه حق...

  و در تبع امام حسین، در چهارمین روز از ماه شعبان اسوه ایمان و غیرت و نماد پایمردی و جوانمردی حضرت ابوالفضل العباس آن فرزند خوش یمن ام البنین و آن عزیز کرده حضرت زهرا و آن دست شسته از جان و وضو ساخته در خون پای به عرصه هستی می گذارد تا به زبان بی زبانی بگوید که هر جا که حسین هست منش در پی ام. می آیم تا حسین در کارزار پر تب  و تاب دشت پر بلای کربلا تنها نماند و من می آیم تا درس ادب و اخلاص و پاکبازی را به اربابم حسین، پس دهم تا زین پس سر مشقی شوم برای جانبازی و ایثار.

   و در پس این دو عزیز صندوقچه اسرار هستی گوهری دیگرگون از جنس ذکر  و مناجات را به عالم ارمغان می دهد تا از زبان آن عاشق دلسوخته ی حضرت حق و آن تجلی اسم اعظم و آن تجسم و تمثل انسان کامل، حضرت زین العابدین و فخر الساجدین بشریت به سجده شکر بنشیند و شکوه بندگی را به نمایش گذارد. کلام دلنشین او در دورانی پر خفقان و آکنده از ظلمت و تاریکی چون خورشیدی تابان از پس پرده برون آمده و سپهر هستی را مزین می کند به نور هدایت، و بدین سان است که پدر و پسر  در دو شرایط متفاوت و در زمینه و زمان های متفاوت مظهری می شوند از برای حضور حضرت حق در عرصه هستی. یکی می شود خورشید بر سر نیزه و یکی زبان گویای حق در زمانه اختناق و غلبه سیاهی.

   و بالاخره میانه شعبان زادروز میاندار عدل و عدالت و آن موعود همه اعصار و امید همه مستضعفان زمین است. همو که سلسله جنبان عشق و وعده غیر مکذوب الهی است آنکه تمام انبیا وعده آمدنشان را داده اند و اجر رسالتشان را تحقق وعده الهی در قامت
  قائم آل محمد جسته اند. آری نیمه شعبان سالروز ولادت ابر مردی است که طریق حق را نقطه پایان است و جایگاه صعود بشریت به آستان قرب.

  نیمه شعبان به یک تعبیر پایان خط انتظار تولد منجی است و شروع انتظار منتظران صالح عامل در یاری امام راستی ها در زدودن کاستی ها و امحاء سلطنت تاریکی جهل و عناد از صحنه هستی و براستی که باید باورمندانه فریاد برآورد که: "الیس الصبح بقریب"

  بار دیگر فرا رسیدن شعبان و زادروز پاکان و معصومان متولد این ماه را تبریک و تهنیت عرض کرده و از سویدای دل، از حضرت رب الارباب سلامت دین و دنیا را مسئلت نموده و آرزوی توفیق عمل به توصیه صالحان و مقبلان حضرت حق را می نمائیم."