|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

گسترش همكاري استان البرز و چين در حوزه دفع پسماند ویژه و پزشکی و صنعتی

 • گسترش همكاري استان البرز و چين در حوزه دفع پسماند ویژه و پزشکی و صنعتی
 • تاریخ انتشار: 1395/12/17
 • پرینت صفحه:
 • معاونت اداري مالي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز از مقدمات همكاري بين استان البرز و كشور چين در حوزه ساماندهی پسماند و احداث نیروگاه های زباله سوز خبر داد.
 • گسترش همكاري استان  البرز و چين در حوزه دفع پسماند ویژه و پزشکی و صنعتی

  معاونت اداري مالي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز از مقدمات همكاري بين استان البرز و كشور چين در حوزه ساماندهی پسماند و احداث نیروگاه های زباله سوز  خبر داد.

  به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز :

  مهدي آقابراري معاونت اداري و مالي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز در نشست مشترك بين هلدینگ جينينگ كيندائو از كشور چين با اين سازمان اظهار كرد تفاهم نامه همكاري سرمايه گذاري در توليد انرژي از پسماند و دفع پسماندهاي صنعتی، ویژه و پزشكي توسط گروه جينينگ كيندائو و سازمان همياري انجام و طرح آن تصويب شده است.

  اين مسئول، دفع و دفن مواد زائد به طریق علمی و اقتصادی را از عمده‌ترین مشکلات بهداشتی و زیست محیطی عنوان كرد و گفت بسیاری از صنایع، عامل انتشار آلودگی‌های جدید و در بعضی موارد سبب انتشار آلاینده‌هایی مثل مواد سرطان‌زا و سمي در محیط هستند؛ شناخت وضعیت موجود و سرمايه گذاري در ساخت كارخانه زباله سوز، گامی اساسی در جهت اعمال شیوه‌های درست جمع‌آوری، دفع و دفن پسماندهای صنعتی می‌باشد.

  آقابراري افزود از عمده‌ ترین مشکلات بهداشتی و زیست محیطی، دفع و دفن مواد زائد بخصوص صنعتي و پزشکی است در اين راستا به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست، برقراری یک سیستم مدیریتی مناسب برای ساماندهی پسماندهای صنعتی و پزشکی امری ضروری می‌باشد.

  وي تصریح کرد دفن پسماندهای صنعتی و پزشکی بايد براساس قانون و ضوابط زیست محیطی مدیریت شود كه بر اين اساس شركت چيني باسرمايه گذاري در زمینه ساخت نیروگاه های زباله سوز و تولید انرژی از پسماند زباله  در استان البرز می تواند كمك شاياني به حفظ منابع طبيعي استان البرز نمايد.