|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

منابع طبیعی نقش زیربنایی برای اقتصاد کشور دارد

 • منابع طبیعی نقش زیربنایی برای اقتصاد کشور دارد
 • تاریخ انتشار: 1395/12/16
 • پرینت صفحه:
 • مصطفي باقرنژاد مشاور استاندار و مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز با اشاره به هفته منابع طبيعي اظهار كرد:اگر بخواهیم در آینده جامعه پایداری داشته باشیم، بایستی در جهت احیا و توسعه این منابع ارزشمند بیش از پیش بکوشیم.
 • منابع طبیعی نقش زیربنایی برای اقتصاد کشور دارد

  منابع طبیعی، نقش زیربنایی برای اقتصاد کشور دارد و زمینه ساز حرکت در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتي است.

  به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز ؛

  مصطفي باقرنژاد مشاور استاندار و مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز با اشاره به هفته منابع طبيعي اظهار كرد:اگر بخواهیم در آینده جامعه پایداری داشته باشیم، بایستی در جهت احیا و توسعه این منابع ارزشمند بیش از پیش بکوشیم.

  وي با بيان اينكه یکی از مسائل روز جهان مسأله نقش آگاهی مردم در حفظ محیط زیست  و منابع طبیعی است ، گفت: فاجعه زیست محیطی در بخش پسماند و منابع طبيعي نه تنها آرامش و امنیت را از زندگی انسان می ربايد  بلکه سلامتی و هستی را تهدید می کند، در اين راستا آموزش و ارتقاء سطح آگاهي اکولوژيک باعث كاهش اثرات زيست محيطي مي شود.

  اين مسئول تصريح كرد: یکی از معضلات مهم شهر روند رو به رشد، تولید زباله است و برای ضرورت مدیریت، جمع آوری، دفن و حتی بازیافت به موقع این حجم از مواد زائد شهری بدون تردید اصلی ترین دغدغه هر روز شهرداری به ویژه حوزه خدمات شهری است.

  باقرنژاد افزود:براي رفع معضل دفن زباله و استفاده از روش های مناسب برای برگشت این مواد به چرخه تولید، اقداماتي توسط سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز انجام شده و مقدمات همكاري با سرمايه گذاران بخش خصوصي و خارجي در حال پي گيري و عقد تفاهم نامه است.

  مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز با اشاره به اينكه ، پسماندها نه تنها سبب آلوده شدن فضاهای شهری مي شوند بلکه به منظر شهر نیز آسیب می رسانند ،ياد آور شد:با آلوده كردن آب، خاك و هوا خسارات زيست محيطي فراواني ایجاد می شود، بنابراین با توجه به تهدیدات زیست محیطی پسماندها، دفع بهداشتي آنها از اهمیت برخوردار است .

  وي خاطر نشان كرد:اگر چه برنامه ریزی برای اجرای این طرح از سال ها پیش مورد نظر بوده، اما اجرایی شدن آن اخیرا به طور جدی توسط اين سازمان مورد توجه قرار گرفته و امکانات لازم برای انجام آن تا حدی فراهم شده است.