|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

رويكرد سازمان همياري شهرداري هاي البرز در راستاي اقتصاد مقاومتي است

 • رويكرد سازمان همياري شهرداري هاي البرز در راستاي اقتصاد مقاومتي است
 • تاریخ انتشار: 1395/12/14
 • پرینت صفحه:
 • رويكرد سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز در راستاي اقتصاد مقاومتي است كه می تواند باعث افزایش بهره وری و تقویت سرمایه و تولید ملی وضعيت اقتصادي شود.
 • رويكرد سازمان همياري شهرداري هاي البرز در راستاي اقتصاد مقاومتي است

  رويكرد سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز در راستاي اقتصاد مقاومتي است كه می تواند باعث افزایش بهره وری و تقویت سرمایه و تولید ملی وضعيت اقتصادي شود.
  به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز ؛
  مصطفي باقرنژاد مشاور استاندار و مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز با بيان اين مطلب اظهار كرد:خوشبختانه نگاه تیزبینانه رهبر معظم انقلاب همواره راهگشای تنگناها بوده است،اقتصاد مقاومتی یکی از راهکارهایی است که توسط مقام معظم رهبری برای مواجهه با تحریم های ظالمانه اعلام شد. 
  وي تصريح كرد: در شرایط کنونی که کشور در برخی بخش‌ها با مشکلات و مسائل اقتصادی فراوانی روبه‌رو است، گام برداشتن به سوی اقتصاد مقاومتی در حوزه شهری می‌تواند بستر مناسبی برای ارتقای توان مالی و کاهش هزینه‌های شهری فراهم نماید.
  اين مسئول گفت :بر اين اساس حوزه اقتصاد شهری به ویژه در کلانشهرها نیازمند بازنگری و ترسیم یک نقشه علمی و عملیاتی با رویکرد اقتصاد مقاومتی است و بدون شک با تبیین و بازشناسی موضوع و با مدیریت مالی مناسب و تلاش در سایه روحیه جهادی می‌توان به الگوی مدیریتی مناسب در حوزه شهری در بهره برداري از پروژه هاي عمراني دست یافت.
  باقرنژاد با بيان اينكه اقتصاد شهری ارتباط مستقیم با اقتصاد ملی دارد بيان كرد: هر گونه تلاش برای توسعه اقتصاد شهری از مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی میسر خواهد شد و زمانی می‌تواند به این هدف نائل شد که توسعه تجاری و اقتصاد شهری را با فراهم آوردن امکان سرمایه‌گذاری در بخش‌‌های مختلف شهری مدنظر قرار دهد تا تحول اقتصادی به طور مطلوب انجام شود.
  رئيس سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز افزود:استفاده از سرمايه گذاري بخش خصوصي داخلي و خارجي به منظور تخصیص منابع برای تأمین منابع مالی پروژه‌های اولویت‌دار شهری از اقداماتی است که در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز مؤثر خواهد بود.
  اين مسئول بيان كرد:امروزه بخش عمده ای از منابع مالی شهرداریها از طریق پرداخت عوارض و بهای خدمات توسط شهروندان تأمین می شود؛ با توجه به اینکه انتخاب راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیازمند فرهنگ سازی در مدیریت اقتصادی کشور و سازمانهای عمومی است، مدیریت هزینه و تامین مالی شهرداری ها نیز در گرو فرهنگ سازی میسر خواهد شد.
  باقرنژاد يادآور شد:از اين رو راه حل پيشنهادي دستيابي به الگوي پايدار درآمدي منطبق با رويکرد اقتصاد مقاومتي از جمله تسهيل و شفاف سازي در زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي به عنوان منبع درآمدي مستمر و پايدار مي باشد که از جمله الزامات اقتصادي مقاومتي در حوزه شهري است.