|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

حضور سرمایه گذاران آلمانی در استان

 • توانمند سازی اقتصاد استان با سرمایه گذاری خارجی
 • تاریخ انتشار: 1395/12/04
 • پرینت صفحه:
 • پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، یک شرکت سرمایه گذار توانمند آلمانی آمادگی خود را ...
 • به منظور توسعه و ترقی و تبدیل شدن استان البرز به قطب اقتصادی ،سرمايه گذاران آلماني در اين استان سرمايه گذاري مي كنند. 
  به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز ؛
  مصطفي باقرنژاد مشاور استاندار و مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز با بيان اين خبر اظهار كرد:با تلاش دولت یازدهم و توافق برجام حضور شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در استان البرز نسبت به سال های قبل رونق چشمگیری گرفته است.
  وي بيان كرد:كشور ایران به جهت موقعیت استراتژیک اقتصادی و سیاسی همواره محل مناسبی برای جلب نظر سرمایه گذاران خارجی است بر اين اساس سازمان همیاری استان البرز با همکاری چند شرکت داخلی و خارجي از كشور آلمان جهت تامین سرمایه استان البرز وارد مذاکره شده است.
  وي گفت:پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، شرکت سرمایه گذار توانمند آلمانی آمادگی خود را جهت مهندسی، تامین کالا، ساخت و تامین مالی پروژه به صورت (EPCF) از منابع مالی تا سقف 500 میلیون یورو در گام اول اعلام نمود.


  اين مسئول تصريح كرد:در اين راستا شرکت GEC به عنوان شركت سرمایه گذار از کشور آلمان آمادگی خود را در زمینه تامین مالی جهت کارفرمای ایرانی اعلام نموده است.
  باقرنژاد با اشاره به رونق سرمايه گذاري بخش خصوصي در استان البرز بيان كرد:با توجه به پیشنهاد سازمان همياري و مطالعات صورت گرفته توسط شرکت سرمایه گذار، پروژه هايي در زمينه حمل و نقل ريلي، صنايع توليدي و گردشگري به عنوان اولویت های سرمايه گذاري در استان البرز مطرح شد.
  مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز يادآور شد:تكميل و راه اندازي  راه آهن و خطوط ریلی، پروژه های زیر ساخت اعم از ترمینال باری، مسافری ،صنایع گردشگری و هتل سازی و احداث  کارخانجات و خطوط تولیدی صنعتی از اهم پروژه هاي سرمايه گذاري در استان البرز مطرح شده است .
  باقرنژاد ابراز امیدواری کرد که ترافیک حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در استان البرز نوید بخش روزهای خوبی در آینده برای بهبود فضای اقتصادی و کسب و کار در استان میتواند باشد.