|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

تاسیس پايانه صادراتي استان البرز

 • آغاز به كار پايانه صادراتي استان البرز
 • تاریخ انتشار: 1395/11/26
 • پرینت صفحه:
 • مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان البرز در حاشیه نشست مشترک با معاون استاندار استان ازمیر و هیئت همراه از آغاز به كار پايانه صادراتي استان البرز خبر داد.
 • مصطفی باقرنژاد مشاور استاندار و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان البرز در حاشیه نشست مشترک با معاون استاندار استان ازمیر و هیئت همراه از آغاز به كار پايانه صادراتي استان البرز خبر داد.

  وی خاطر نشان کرد: با ایجاد پایانه صادراتی، استان البرز نیز می‌تواند مانند سایر استان‌های كشور نظارت دقیقی بر واردات و صادرات داشته باشد و از طرفی در این بخش به صورت مستقل عمل کرده و با توجه به پتانسیل های موجود در استان به عنوان هاب کشوری در این زمینه خدمات رسانی نماید.

  وي عنوان كرد: با توجه به نياز كشور در حوزه صادرات كالا و معرفي محصولات داخلي به سایر کشورها و لزوم برقراري رابطه و تعامل مناسب با بازارهاي جهاني، استان البرز ميتواند در اين زمينه نقش‌آفرين باشد.

  باقرنژاد گفت:راه‌اندازي اين پايانه از مصوبات مهم دور سوم سفرهاي استاني رياست محترم جمهوري و هيئت دولت بوده و كارشناسي خوبي نيز در اين زمينه صورت پذیرفته است.

  وي اظهار داشت: از اسفند ماه سال گذشته در آخرین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان، مصوب شد ماموریت تاسیس پایانه صادراتی به سازمان همیاری شهرداری های استان البرز واگذار شود.

  مدير عامل سازمان همياري شهرداري هاي استان البرز بیان کرد: بر اساس این مصوبه، کار طراحي پايانه صادراتي آغاز شده  و در نهایت پس از برگزاری جلسات متعدد با سرمایه گذاران بخش خصوصی  و مدیران منطقه ویژه اقتصادی پیام با تشکیل کنسرسیومی متشکل از سازمان همیاری، منطقه اقتصادی پیام و بخش خصوصی این پایانه فعالیت خود را آغاز نمود.

  وی با تاکید بر اینکه با کارشناسی های صورت گرفته کار جانمایی و واگذاری  زمین صورت گرفته و در نهایت در فرودگاه پیام نزدیک به 9 هکتار زمین در اختیار این مجموعه قرار داده شد.

  همچنین وی با اشاره به راه اندازي و تاسيس  شرکت گسترش نمایشگاه های بین المللی و دائمی استان خاطر نشان كرد برای تسریع در کار و به سرانجام رسیدن امور در حداقل زمان، تمام هزینه های اداری شرکت نمایشگاهی به وسیله سازمان همیاری شهرداری های استان البرز تامین شده و مقرر گردید تا پایان سال کلیه هزینه ها توسط سازمان همیاری پرداخت شود و در ادامه بعنوان سهام این سازمان مورد محاسبه قرار گیرد. وامید است که با تمهيدات صورت گرفته بهره برداری از این پایانه صادراتی موجب رونق صادرات و وادرات در استان و در کل کشور شود.