|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

برگزاری هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز

 • برگزاری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی
 • تاریخ انتشار: 1395/04/06
 • پرینت صفحه:
 • هفتمين جلسه فرماندهي ستاد اقتصاد مقاومتي با حضور جناب آقای مهندس سید حمید طهایی استاندارالبرز....
 •  

  به گزارش روابط عمومی سازمان هفتمين جلسه فرماندهي ستاد اقتصاد مقاومتي با حضور  جناب آقای مهندس سید حمید طهایی استاندارالبرزدر محل سالن شهدای دولت با حضور معاونان استاندار، مشاوران، نمايندگان مجلس و جمعي از مديران كل استان و روساي بانك های استان برگزار گردید.

  در این جلسه جناب آقای باقرنژاد مدیر عامل محترم سازمان همیاری شهرداری های استان البرز ضمن عرض تسلیت به جناب‌ آقاي دكتر محمدي و جامعه محيط زيست كشور به خاطر شهادت محيط بانان استان هرمزگان و فارس،اعلام داشتند که لازم ميدانم گزارشي هر چند كوتاه از فعالیت سازمان در زمینه ساماندهی پسماند به استحضار برسانم:

  منطقه قشلاق طلايي در سال 1386 توسط دانشكده مهندسي عمران و محيط زيست دانشگاه صنعتي اميركبير به عنوان بهترين گزينه برای دفع پسماند مورد تائيد قرار گرفت و لیکن از آن زمان تاکنون اتفاق در خور ذکری در این زمینه صورت نگرفته است تا اینکه در تاریخ 1394/11/29 يعني بعد از گذشت 9 سال از تاريخ ابلاغ مطالعات در كارگروه مديريت پسماند، مديريت پسماندهاي ويژه و صنعتي در سايت مذكور به اين سازمان واگذار گرديد.

  از آن پس این سازمان ضمن حضور در تمامی جلسات كارگروه مديريت پسماند پيگيريهاي متعدد انجام داده و با هماهنگی استانداری و ادارات كل در جهت تحويل زمين و همچنين تأمين زيرساخت‌ها مكاتباتي انجام شد تا اینکه در نهايت روز پنجشنبه سوم تیرماه94 مقررگردید از 128 هكتار اراضي مذكور قطعه‌اي به ابعاد 400 در 700 متر به میزان 28 هكتار شناسايي شده و بعد از انجام اقدامات لازم قانوني، طي صورتجلسه اي به اين سازمان تحويل شود.

  همچنین با توجه به مشكلات پسماندهاي بيمارستاني مقرر شد با تهیه نقشه های UTMدر همين سايت براي پسماندهاي بيمارستاني نيز کار جانمايي، استقرار راكتور و كارخانه بازيافت با تكنولوژي كاملاً جديد و بروز انجام شود.

  لازم به ذکر است که حسب دستور دکتر معصومی معاون محترم هماهنگي امور عمراني استانداری البرز در تاريخ 94/4/2 فراخوان انتخاب پيمانكار واجد شرايط نيز در روزنامه جام جم منتشر گرديد.

  گفتنی است که به موزات فعاليتهاي انجام شده مكاتباتي با كارگروه امنيت و سلامت غذا به منظور اخذ تائيديه كارگروه براي الزام تحويل كليه پسماندهاي پزشكي دارويي  و ويژه به اين سازمان انجام گردد.

  به منظور استفاده از كمك ها و مساعدت صندوق محيط زيست مكاتبه اي توسط استاندار محترم البرز جناب آقاي مهندس طهايي براي سركار خانم دكتر ابتكار معاون محترم رئيس جمهور و رياست محترم سازمان حفاظت محيط زيست انجام شده كه اميداست با عنايت به هزينه هاي سرسام آور خدمات زير بنايي اين سايت بتوانيم از مساعدت مالي صندوق مذكور با پيگيريهاي جناب آقاي دكتر محمدي بهره مند گرديم.

  جناب باقرنژاد در خاتمه از مساعدتهاي بي دريغ جناب آقاي مهندس طهایی استاندار محترم البرز، دكتر معصومي – دكتر محمدي – دكتر فرضي و اعضاء محترم كارگروه مديريت پسماند تشكر و قدرداني به عمل آورده وابراز امیدواری کردند که با انجام این پروژه گام بزرگی در خدمت رسانی به مردم شریف البرز صورت پذیرد.