|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

گزارش جلسه با هیئت مدیره اتاق بازرگانی، بازرگانان و صنعتگران کشور چک

 • ادامه مذاکرات با بازرگانان و صنعتگران کشور چک
 • تاریخ انتشار: 1394/10/28
 • پرینت صفحه:
 • به گزارش روابط عمومی سازمان جلسه دیدار با بازرگانان و تجار جمهوری چک با مسولین سازمان همیاری با  خوشامد گویی وزیر سابق محیط زیست و رئیس اتاق بازگانی کشور چک و عذرخواهی بابت تاخیر در زمان تشکیل جلسه و عدم حضور وزیر صنعت این کشور بخاطر حضور در مهمانی شام سفیر در سفارتخانه آغاز شد.

  همچنین ایشان تحریم های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران را به ناحق دانسته و اشاره کردند که علیرغم همه ی مشکلات موجود در زمان تحریم ها نیز بیشترین همکاری ها اقتصادی و صنعتی فی مابین فعالان اقتصادی و صنعتی دو کشور برقرار بوده و امیدوارند که پس از اعلام برجام نیز این همکاری ها گسترش و توسعه پیدا کند.

  در ادامه حاضرین در جلسه  توسط وزیر سابق محیط زیست معرفی شده و شرحی از سوابق اجرائی ایشان برای هیئت ایرانی ( استان البرز ) ارائه گردید.

  سپس جناب آقای باقرنژاد مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان البرز هیئت حاضر در جلسه از طرف استان البرز را معرفی نموده و در ادامه آن شرح مختصری در خصوص وظایف سازمان همیاری شهرداری ها و همچنین جلسات برگزار شده در این سازمان با کاردار و رایزن بازرگانی سفارتخانه را برای هیئت کشور چک تشریح نمودند.

  در ادامه جلسه جناب آقای مهندس کامکار ضمن خوشامدگوئی به هیئت حاضر در جلسه به ناحق بودن تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره نمودند و همچنین به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای و آغاز برجام را به فال نیک گرفته و اظهار امیدواری کردند که در شرایط پسا تحریم بتوانیم همکاری های بین دو کشور به خصوص سرمایه گذاری در استان البرز توسط فعالین اقتصادی در کشور چک را گسترش داد.

  همچنین ایشان مختصری از پتانسیل های بالقوه و بالفعل موجود در استان البرز را شرح داده و به نمایندگی از استاندار محترم البرز آمادگی این استان را برای جذب سرمایه گذاری اعلام نمودند.

  در ادامه جناب آقای دکتر موفق نیز ضمن خوشامدگوئی به هیئت حاضر در جلسه توضیحات جامعی از شرایط فعلی استان اظهار نموده و در ادامه در خصوص صنایع فعال در استان و تعداد شهرک های صنعتی موجود در استان اطلاعاتی را بیان نمودند.

  همچنین ایشان اطلاعات جامعی در خصوص صنایع فعال در حوزه مواد غذایی و داروئی استان را  برای هیئت حاضر تشریح و در آخر لیستی از اولویتهای سرمایه گذاری در استان را به ایشان ارائه نمودند.

  پس از اظهارات جناب آقای دکتر موفق، هیئت همراه از کشور چک به صورت جداگانه در خصوص فعالیتهای خود در عرصه بین المللی و شرایط همکاری فی مابین توضیحاتی را ارائه نمودند که کلیات آن به شرح ذیل اعلام می گردد.

  الف: همکاری در خصوص فعالیتهای زیست محیطی و پسماندهای شهری

  ب: همکاری در خصوص احداث نیروگاه های گازی و سیکل ترکیبی

  ج: همکاری در خصوص احداث نیروگاه های انرژی های تجدید پذیر

  د: همکاری در خصوص سرمایه گذاری در احداث خط تولید اتوبوس درون شهری و کامیون

  د: همکاری در خصوص سرمایه گذاری در احداث هایپر مارکت های بین المللی

  ه: همکاری در خصوص سرمایه گذاری در ساخت و ساز های نوین و ضد زلزله

  و: همکاری در خصوص صادرات میوه و تره بار تازه و کنسروی به کشور چک

  ز: همکاری در خصوص صادرات ماکارونی، زعفران، برنج، چای و ... به کشور چک

  ح: همکاری در خصوص صادرات غذاهای دریایی به کشور چک

  ط: همکاری در خصوص سرمایه گذاری در تولید آب معدنی

  همچنین در انتها هیئت کشور چک اعلام نمودند که آماده همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای صادرات محصولات کشورمان به منطقه اورال و سیبری فدراسیون روسیه با توجه با ارتباطات مناسب موجود فی مابین را دارند.