|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان البرز

 • حضور مجدد کاردار سفارت چک در محل سازمان همیاری شهرداری های استان البرز
 • تاریخ انتشار: 1394/07/29
 • پرینت صفحه:
 • با توجه به اهمیت بهره گیری از فرصت سرمایه گذاری خارجی در جهت تقویت اقتصاد داخلی و با عنایت به ورود به شرایط پسا تحریم و ضرورت توجه به ....
 • با توجه به اهمیت بهره گیری از فرصت سرمایه گذاری خارجی در جهت تقویت اقتصاد داخلی و با عنایت به ورود به شرایط پسا تحریم و ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری و سیاستهای دولت تدبیر و امید، سازمان همیاری شهرداری های استان البرز نیز با همین دغدغه اقدام به ایجاد رابطه با کشورهای دوست و توانمند در عرصه تجارت و صنعت زده است.

  با توجه به این دغدغه سازمان همیاری شهرداری های استان البرز نیز در اولین قدم رایزنی های خود را با جمهوری چک آغاز کرده است. به گزارش روابط عمومی سازمان روز سه شنبه 28/7/94 کاردار سفارت چک به همراه رایزن بازرگانی آن سفارت برای بار دوم با حضور در محل این سازمان از علاقه کشور متبوع خود برای همکاری با این سازمان خبر داد.

  در این جلسه جناب آقای باقرنژاد به همراه مشاور حمل و نقل استاندار البرز و قائم مقام و معاونین سازمان میزبان مقامات مسول سفارت جمهوری چک در ایران بود.

  ایشان ضمن ارائه لیستی از فرصت ها و محورهای مورد بحث با جمهوری چک گفتند:" در پیرو نشست ابتدایی که با حضور معاونین استاندار و جمعی از مسئولان اقتصادی و سرمایه گذاری برگزار شد با توجه به علاقمندی دو طرفه برای همکاری های دو طرفه مقرر شد که هر چه سریعتر برای پرهیز از طولانی شدن مذاکرات و عقیم ماندن آن محورهای عملیاتی برای همکاری مشخص گردد تا طبق زمانبندی میعن همکاری های دو طرفه آغاز گردد از جمله محورهای اصلی و مورد توافق طرفین می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. قرارداد خریداری و ایجاد خط تولید اتوبوس و کامیون با سرمایه گذاری صد درصد جمهوری چک
  2. ارائه مشخصات پروژه های آب و فاضلاب استان جهت بررسی و انتخاب سرمایه گذاری از سوی جمهوری چک
  3. ارائه مشخصات پروژه های مورد نیاز استان در خصوص انرژی های پاک جهت معرفی سرمایه گذار از طرف جمهوری چک

  درآخر هم مقرر گردید با توجه به توافق طرفین در باب پروژهای مذکور ، هیاتی از سرمایه گذاران جمهوری چک در 23و24 آبان ماه برابر با 14 و 15 نوامبر در استان حضور بهم رسانند همچنین در ادامه مقرر شد که با هماهنگی اتاق بازرگانی و سازمان همیاری هیأتی از مسئولین استانی جهت بازدید از خط تولید کارخانجات تولید و ماشین و اتوبوس و سایر صنایع مورد مذاکره به جمهوری چک اعزام شود تا پس از بررسی صلاحیت ها و استانداردهای لازم اثدامات لازم جهت عقد قرارداد همکاری امضا گردد.