|

مقام معظم رهبری : هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا

سازمان همیاری مجری طرح ساماندهی سرویس مدارس استان البرز شد

 • سازمان همیاری مجری طرح ساماندهی سرویس مدارس استان البرز شد
 • تاریخ انتشار: 1394/07/08
 • پرینت صفحه:
 • یکی از مسائل اساسی والدین در ایام بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی بحث آمد و شد دانش آموزان و سرویس مدارس می باشد لذا
 • ساماندهی حمل و نقل و دانش آموزی و سرویس مدارس

  با توجه به اینکه یکی از مسائل اساسی والدین در ایام بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی بحث آمد و شد دانش آموزان و سرویس مدارس می باشد لذا در تابستان امسال پیش از آغاز سال تحصیلی دغدغه مسئولان شهری و استانی  بر این بود به هر طریق ممکن بتوانند این مسئله مهم و فراگیر را با تغییراتی به بهترین شکل ممکن و بهتر از سنوات گذشته سرو سامان دهند.

   لذا پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی فی­مابین نمایندگان استانداری البرز، فرمانداری کرج، شهرداری کرج، اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیران نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شهر کرج، نمایندگان پلیس راهور، پس از پیگیری­های فراوان مقرر شد سازمان همیاری به عنوان مجری طرح ساماندهی سرویس مدارس در سال جدید تحصیلی 95-94 شروع به فعالیت نماید.

   سازمان همیاری نیز در همان ابتدا برای ساماندهی و تایید صلاحیت رانندگان سرویس مدارس و وسائط نقلیه آنها طبق هماهنگی­ هایی که با نمایندگان 4 ناحیه آموزش و پرورش شهر کرج و پلیس راهور و سایر مبادی ذیربط انجام داد مقرر شد که نماینده­ ی ویژه ایی از سوی  این سازمان  در پنج دفتر پیشخوان دولت مستقر گردد تا در راستای تشکیل پرونده برای رانندگی متقاضی  رانندگان سرویس مدارس اقدامات لازم صور ت پذیرد .

  در همین راستا و پس از رای زنی ها و هماهنگی هایی لازمی که  بین سازمان همیاری و پلیس  راهور صورت پذیرفت  مقرر شد که از تاریخ 5مهرماه به مدت بیست روز  کار مراحل احراز صلاحیت رانندگان و تایید صلاحیت فنی خودرو ها با حضور نمایندگان سازمان همیاری آموزش و پرورش و پلیس راهور در محل ورزشگاه انقلاب کرج اغاز گردد چنانکه مقرر است در طی این دوره به حدود 4000 خودرو سرویس متولی حمل و نقل دانش آموزی شهر کرج مجوز تردد داده شود و از این پس  تنها افرادی که اقدام به اخذ مجوز های لازم نموده اند پس از نصب هولوگرام مخصوص به طور قانونی میتوانند اقدام به حمل ونقل دانش آموزان نمایند. شایان ذکر است که از تاریخ94/8/1 به رانندگانی که بدون کسب مجوز های لازم و نصب هولوگرام اقدام به حمل ونقل دانش آموز نمایند اجازه فعالیت داده نخواهد شد.  

  همچنین در ادامه این طرح در نظر است که با هماهنگی آموزش و پرورش و پلیس راهور کلیه آموزش های لازم به رانندگان در جهت برخورد شایسته با اولیا و مربیان دانش اموزآن و همچنین کلاس های آموزشی و توجیهی در راستای رانندگی بی خطر و امنیت عبور و مرور و جلوگیری از تخلفات رانندگی به صورت مدون و دوره ایی تشکیل گردد.

  با توجه به مجموعه اقدامات و هماهنگی های صورت پذیرفته بین دستگاه ها و مبادی  ذیربط امید آن  می رود که در سال تحصیلی پیش رو  شاهد هیچ گونه بی نظمی و آشفتگی در مسیر آمد و شد دانش آموزان عزیز و گرامی نباشیم و والدین و مدیران مدارس بتوانند با خیال راحت و بی هیچ دغدغه ­ای فرزندان خود را به رانندگان سرویس مدارس بسپارند.